CENA BITCOINÓW NA ŻYWO: RYNEK CRYPTO PODNOSI WARTOŚCI BITCOIN, ETHEREUM I DOGECOIN

Rynek kryptowalut nadal rośnie, ponieważ bitcoin odzyskuje równowagę, a inne waluty cyfrowe podążają za jego wartością.

Bitcoin nadal pozostawał stabilny po burzliwej serii tygodni, w których cena spadła.

Ale większość zainteresowania była z dala od tego wiodącego światła rynku kryptowalut. Dogecoin – wspierany przez zatwierdzanie tweetów od Elona Muska, który nazwał siebie Dogefather – wzrósł o ponad 40 procent w ciągu ostatniego tygodnia, podczas gdy inne, takie jak ethereum i XRP, odnotowują podobny wzrost.

Wyjaśnienie ogromnego wzrostu cen Ethereum
Co się dzieje z ethereum? Cóż, dużo: jego wzrost pobił w tym roku bitcoiny trzy do jednego. I to znacznie więcej niż tylko to.

Oto przewodnik po nowościach w kryptowalutach, które w ostatnich dniach osiągnęły najwyższy poziom i zyskały 1300 procent od tego czasu w zeszłym roku.

Dominacja Bitcoina spada do najniższego poziomu od trzech lat

Wyjaśnienie niesamowitych wzrostów cen ethereum zajęłoby cały artykuł (pracujemy nad tym), ale jedną z konsekwencji jest to, że dominacja bitcoina na rynku została znacznie zmniejszona.

Curtis Ting, dyrektor zarządzający giełdy kryptowalut Kraken zdradza, że ​​jest to tak naprawdę najniższy poziom od 2018 roku.

„W ostatnim miesiącu nastąpiło wyraźne przejście od bitcoina do„ altcoinów ”. Analiza Kraken Intelligence pokazuje, że łączne średnie ważone limity rynkowe dla alternatywnych podsektorów kryptograficznych – DeFi, NFT i protokołów warstwy 1, takich jak ETH – wzrosły odpowiednio o 28 procent, 36 procent i 44 procent. W przeciwieństwie do tego dominacja bitcoinów – miernik udziału BTC w całkowitej kapitalizacji rynkowej klasy aktywów – spadła w zeszłym tygodniu do niemal trzyletniego minimum ”, mówi The Independent.

„Dane sugerują, że uczestnicy rynku przechodzą na monety, które mają mniejsze kapitały rynkowe i wykazują większą zmienność w nadziei na znalezienie dalszych możliwości maksymalizacji zysków. Wielu mogło jeździć na ostatnim rajdzie bitcoinów i może wykorzystać część swoich zysków, aby przejść na alts. ”

Zdumiewający wzrost cen Ethereum

Najnowszy rekord Ethereum oznacza, że ​​jest teraz 14 razy bardziej wartościowy niż zaledwie rok temu.

Ten wykres cen pokazuje, że było to wyboiste, ale ostatecznie opłacalne 12 miesięcy dla inwestorów kryptowalutowych.